Adria kaznovala napake Ajdovcev

ADRIA MIREN 3:1 AJDOVŠČINA ŠKOU (1:0)

1. krog; Miren-Pri Štantu, 250 gledalcev, 25.8.2013 ob 17:30

Glavni sodnik: Roman Glažar (Hajdina)

Novo sezono v tretji slovenski nogometni ligi so dočakali tudi nogometaši Ajdovščine. Slednji so se v prvem krogu pomerili proti ekipi Adrie iz Mirna. Na stadionu Pri Štantu se je zbralo okoli 250 ljubiteljev okroglega usnja.

V začetnem delu srečanja so Škuolovci uspavali domače z igro kratkih pasov. Najlepšo priložnost je zapravil Berginc. Domači so stopili na plin proti koncu prvega polčasa, ko je trener in igralec obenem Enes Demirović v 34. minuti po kotu natančno podal k desni vratnici, kjer je pred vratarjem Filipičem neovirano z glavo zadel ostrostrelec 43-letni Filippo Zovatto. Z izidom 1:0 se je končal tudi prvi polčas. V nadaljevanju so oranžni poskušali odgovoriti predvsem prek Nejca Vidmarja, nekdanjega napadalca propadlega Primorja, ki je v 55. minuti zatresel prečko. Kmalu zatem še dve zelo obetavni priložnosti, toda mirenski vratar Mavrič je strela Mulahmetovića in Vidmarja poslal v kot. Namesto, da bi na semaforju izid bil vsaj izenačen, je v 70. minuti za povišanje prednosti Mirna poskrbel Dejan Sokanović. Lanskoletni igralec Tolmina je po dolgem prodoru na levi strani neovirano streljal in priigral dva zadetka prednosti za domače. Pri 2:0 je bilo časa vsaj za remi morda še dovolj, a je nato tri minute kasneje Jan Dornik izkoristil neodločnost ajdovskega vratarja in povišal na 3:0. V 82. minuti je po igri z roko Furlana v svojem kazenskem prostoru z najstrožje kazni zadel Vidmar in postavil končni rezultat 3:1.