NK ILIRSKA BISTRICA 0:4 ŠD ŠKOU AJDOVŠČINA (0:1)

NK Ilirska Bistrica: 12 - Lucić Leo, 2 - Piljić Dino, 9 - Možina Jan, 13 - Dubravčić Danijel, 19 - Jaksetič Matjaž (69' 11 - Tamindžija Luka), 20 - Baša Matija, 10 - Kalanj Vladimir, 6 - Alibabić Ervin, 8 - Matko Mihael (63' 5 - Hušidić Seldin), 18 - Prodanovič Saša, 7 - Ostojić-Vranković Nevio (80' 14 - Valenčič Jure)

Rezervni igralci: 15 - Valenčič Jaka, 14 - Valenčič Jure, 11 - Tamindžija Luka, 5 - Hušidić Seldin

ŠD Škou Ajdovščina: 12 - Nabergoj Anže, 7 - Simčič Matija (83' 17 - Jasnič Kristjan), 3 - Žgur Tjaž, 4 - Kompara Adrijan, 5 - Bajc Aljaž (74' 9 - Nabergoj Ambrož), 6 - Pintar Uroš, 14 - Božič Domen, 10 - Žižmond Dejan (74' 16 - Krapež Jakob), 8 - Kompare Matej, 18 - Krapež Anže, 2 - Ardit Kokollari

Rezervni igralci: 22 - Hrobat Andrej, 16 - Krapež Jakob, 21 - Tomažič Luka, 9 - Nabergoj Ambrož, 17 - Jasnič Kristjan, 15 - Bašić Semir

Strelci: 0 : 1 - Pintar Uroš (14'), 0 : 2 - Ardit Kokollari (59'), 0 : 3 - Žižmond Dejan (71'), 0 : 4 - Krapež Jakob (85')

Rumeni kartoni: Piljić Dino (20'), Alibabić Ervin (45'), Kalanj Vladimir (83'), Božič Domen (75')

Sinovi burje so odločno krenili v srečanje. Držali so posest žoge v svojih nogah ter tako nadzirali potek igre. Že v 14.minuti je po lepi kombinirani akciji Žižmonda in Simčiča zadel Uroš Pintar. V nadaljevanju Bistrčanom niso pustili, da bi prišli do kakšne resne priložnosti. Ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 0-1.

V drugem polčasu so maloštevilčni gledalci videli podobno sliko kot v prvem. Oranžni so si pripravili nekaj več priložnosti. Za 0-2 je v 59.minuti s svojim prvencem v oranžnem dresu zadel Ardit Kokollari. Matija Simčič si je ne desni strani igrišča lepo sprejel žogo ter podal žogo Arditu, ki je matiral domačega vratarja. V 71.minuti so ajdovci zadeli za 0-3. Znova je bil glavni akter v igri Škoulovcev Matija Simčič. Matej Kompare je žogo lepo poslal v globino Simčiču, ta pa je nato podal do utekajočega kapetana Dejana Žižmonda na drugo vratnico, kateremu ni bilo težko zadeti v prazno mrežo Bistrčanov. Simčič je tako na tej tekmi dosegel hat-trick asistenc. Za piko na i in končnih 0-4 je prav tako s svojim prvencem v dresu oranžnih v 85.minuti poskrbel Jakob Krapež. Uroš Pintar je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, domači branilec pa je žogo izbil le do roba kazenskega prostora, kjer jo je prestregel Krapež ter s strelom s 16m s pomočjo vratnice žogo poslal v domačo mrežo.